Kurumsal

Kurumsal

İstanbul Plastik ve Ambalaj 1997 yılında aile şirketi olarak faaliyetine başlamıştır. Şirket ortaklarının her biri kendi konusunun eğitimini almış ve o konunun uzmanı olarak görevinin başına geçmiştir.

Faaliyete başladığı ilk yıllarda yıllık 700 ton üretim yapan bir atölye iken, hiçbir zaman ödün vermediği değerleri sayesinde günümüzde 3500 m2’lik modern fabrikasında yıllık 5000 ton üretim yapan kurumsal bir firma olmayı başarmıştır. İstanbul plastik olarak biz müşteri odaklı, yeniliklere açık ve teknolojiyi yakından takip eden bir firma olarak ülkemizde hep ilkleri başarmanın onurunu yaşamaktayız.

2011 yılında başlayan projemizle  ve 2 yıl süren AR-GE çalışmaları sonucunda PVA (suda eriyen) film üretmeyi başardık. Bizim için uzun, maliyetli ve yorucu bir projeydi, fakat sonunda başarmanın verdiği mutluluk bütün yorgunluklarımızı giderdi. Bu projenin hemen ardından henüz dünyada çok yeni bir ürün olan new generation (yeni nesil ) shrink film ile ilgili AR-GE çalışmalarına başlayarak 2014 yılında bu projemizle ilgili makine yatırımlarımızı  tamamladıktan sonra halihazırda bu hattı da faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

İstanbul plastik olarak biz başarının bir tesadüf olmadığına, bir işteki başarının çok çalışmakla olduğu gibi, doğru satın alma, doğru satış fiyatlandırması oluşturma, kaliteli üretim ve zamanında teslimatla da gerçekleştiğine inanıyoruz.

İzin ve Kalite Belgelerimiz